komiks_new

POBIERZ PDF – Kolorowanka do ściągnięcia

Nie daj się anginie

Bakterie wywołujące anginę są niezwykle podstępne, ponieważ nawet w ciągu jednego dnia potrafią zaatakować organizm. Choroba gwałtownie się rozwija a do pierwszych jej objawów zaliczamy silny ból gardła i problemy z przełykaniem. Nieproszony ból gardła może pojawić się nagle, zwłaszcza gdy się tego nie spodziewamy – przed ważnym wyjazdem, spotkaniem

Oceń ENTitis, i napisz swój komentarz!

Czytaj więcej

Dla kogo ENTitis? Znane i nowe wskazania do stosowania preparatu

We wrześniu, podczas kilkudniowej wizyty mieliśmy zaszczyt gościć w Polsce światowej sławy mikrobiologa, profesora Johna Tagga. Wykładowca z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu Otago w Nowej Zelandii podczas specjalnej konferencji opowiadał o efektach swojej 30-letniej pracy naukowej. Podczas spotkania podzielił się także najnowszymi doniesieniami związanymi ze szczepem bakterii  Streptococcus salivarius K12.

Czytaj więcej

ENTitis otrzymał tytuł Dobra Marka 2016!

DOBRA MARKA to wyróżnienie przyznawane najbardziej innowacyjnym, rozwojowym i rozpoznawalnym markom na polskim rynku. Przedmiotem analiz objęte zostały między innymi: pozycja rynkowa marki i jej siła, jakość prezentowana przez dany produkt oraz stopień zaufania konsumentów.
Wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej rozwojowym i najlepiej rokującym markom obecnym na polskim rynku.

Czytaj więcej

Profesor K12 we własnej osobie

We wrześniu mieliśmy zaszczyt gościć w Polsce profesora Johna Tagga, który poświęcił ponad trzydzieści lat swojej pracy naukowej by stworzyć idealny szczep bakterii. Finał tych badań to odkrycie Streptococcus salivarius K12, głównego składnika preparatu ENTitis . Dzięki niemu nie musimy już martwić się nawracającym infekcjami ucha, nosa i gardła.

Czytaj więcej

Jak odróżnić wirusowe zapalenie gardła od bakteryjnego?

Zapalenie gardła zwykle zaczyna się nieprzyjemnym swędzeniem lub drapaniem, które szybko może przerodzić się w silny ból, utrudniający dziecku przełykanie. To jedna z najczęściej nawracających chorób, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka. Zapalenie gardła może mieć podłoże wirusowe lub bakteryjne. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?

Czytaj więcej

Infekcje ucha – najczęstsze przyczyny

Ucho to bardzo wrażliwy narząd i gdy tylko zaczyna dziać się coś niepokojącego, ból staje się nie do zniesienia i bardzo często jest związany ze stanem zapalnym . Narząd słuchu zbudowany jest z trzech części: ucha zewnętrznego, ucha środkowego, oraz ucha wewnętrznego . Najczęściej wirusy i bakterie atakują ucho zewnętrzne i środkowe. Infekcja każdej z partii ma inne przyczyny i objawy. Jak je rozpoznać?

Czytaj więcej

Angina latem

Lato to wymarzony czas odpoczynku, pięknej pogody i beztroskiej zabawy. Nie tylko dzieci tęsknią za kąpielami i wypoczynkiem  na piaszczystych plażach. Niestety nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a wirusy i bakterie mogą zaatakować również latem.

Czytaj więcej

Bakteryjne zapalenie gardła – winowajcy

Bakteryjne zapalenie gardła, czyli angina, częściej dotyka dzieci niż dorosłych. Jego przyczyną są paciorkowce z grupy A (Streptococcus pyogenes). Zachorować można przez cały rok, jednak bakteria lubi atakować szczególnie późną jesienią albo wczesną wiosną. Samo zapalenie nie jest groźne, lecz może prowadzić do powikłań, dlatego nie należy go bagatelizować.

Czytaj więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem