Nie daj się anginie

Bakterie wywołujące anginę są niezwykle podstępne, ponieważ nawet w ciągu jednego dnia potrafią zaatakować organizm. Choroba gwałtownie się rozwija a do pierwszych jej objawów zaliczamy silny ból gardła i problemy z przełykaniem. Nieproszony ból gardła może pojawić się nagle, zwłaszcza gdy się tego nie spodziewamy – przed ważnym wyjazdem, spotkaniem lub przed wymarzonym urlopem. Jeśli tylko lekarz stwierdzi anginę natychmiast trzeba zmieniać plany i położyć się do łóżka.

Ból gardła to niby nic wielkiego, ale jeśli pojawiają się dodatkowe objawy, takie jak- trudności w przełykaniu, gorączka, uczucie rozbicia, a migdałki stają się czerwone i obrzmiałe to może znaczyć, że dopadła nas angina. Schorzenie zwane również bakteryjnym zapaleniem migdałków zalicza się do chorób zakaźnych, przenoszonych drogą kropelkową. Anginą możemy zarazić się bardzo szybko, np. przebywając z osobą zakażoną w jednym pomieszczeniu, a nawet przez używanie tych samych przedmiotów, np. korzystanie z tych samych sztućców. Objawy pojawiają się nagle, zazwyczaj w ciągu jednego dnia. Anginie towarzyszy wysoka gorączka, sięgająca powyżej 39°C oraz ból gardła promieniujący aż do ucha. Niestety angina często nawraca, nawet kilka razy w roku. Choroba wywoływana jest przez szczepy paciorkowców lub gronkowców. Bakterie te są niezwykle groźne. Mogą bytować w nosie, gardle, jamie ustnej, a gdy tylko pojawią się ‘odpowiednie’ warunki gwałtownie namnażają się. Idealne warunki dla bakterii wywołujących anginę to osłabiony, przemęczony organizm o obniżonej odporności. Anginy nie należy ignorować.  Leczy się ją antybiotykami, ale trzeba wtedy bardzo uważać, przestrzegać wytycznych lekarza, dbać o siebie. Źle leczona angina może powodować szereg poważnych powikłań, takich jak: ropień okołomigdałkowy, ostre zapalenie ucha,  gorączka reumatyczna, a nawet zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych Bakterie mogą także zaatakować nerki, stawy i serce, prowadząc do poważnych uszkodzeń narządowych.

Często powtarzające się anginy to znak, że należy sięgnąć po ENTitis. Preparat, który jest efektem ponad trzydziestoletniej pracy lekarzy, zawiera w swym składzie szczep bakterii Streptococcus Salivarius K12. Szczep ten został wyizolowany z jamy ustnej dziecka, które nigdy nie chorowało na nawracające infekcje ucha, nosa i gardła.  Wytwarza unikalne substancje, tzw. lantybiotyki hamujące rozwój bakterii chorobotwórczych w obrębie jamy ustnej. Badania naukowe wykazały, że przyjmowanie preparatu ENTitis przez 3 miesiące to mniej infekcji gardła/migdałków o 95%.

Oceń ENTitis, i napisz swój komentarz!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejrozumiem