Skip to main content

Jak stosować?

Stosując ENTitis pamiętaj o 3 poniższych zasadach:

Zawsze po wieczornym myciu zębów

ENTitis należy stosować zawsze po wieczornym myciu zębów. To bardzo ważne, ponieważ o skuteczności produktu decyduje to jak długo przebywa on w jamie ustnej. ENTitis powinien być ostatnią rzeczą jaką przyjmujemy przed pójściem spać. W nocy, kiedy jest zmniejszone wydzielanie śliny dobroczynny szczep zawarty w produkcie będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby zasiedlić jamę ustną i nosowo-gardłową.

   

Pośpiech niewskazany

ENTitis w pastylkach należy przyjmować powoli aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie należy go rozgryzać.

Podobnie wersję w saszetkach, staramy się podawać ją dziecku bardzo powoli.

Naturalnym środowiskiem w którym dobroczynny szczep K12 działa i jest aktywny są jama ustna i nosowo-gardłowa. Dlatego, im dłużej się go przyjmuje tym lepiej. Jeżeli zbyt szybko przedostanie się do dalszych odcinków przewodu pokarmowego, po prostu będzie nieaktywny.

Jeden raz dziennie

Przyjmowanie szczepu S. salivarius K12 w formule Bactoblis®(ENTitis) w dawce 1 saszetka / pastylka dziennie przez min. 3 miesiące w zupełności wystarczy do zasiedlenia szczepem K12 jamy ustnej i nosowo-gardłowej.

Stosowanie poszczególnych
form produktu

Entitis Baby
(w saszetkach)

Dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia
i dzieci

Jak podawać?

ENTitis baby należy podawać dziecku przez około 5 minut tak, aby maksymalnie wydłużyć kontakt produktu ze śluzówką jamy ustnej dziecka. Produkt można podawać na kilka sposobów:

  • Z UŻYCIEM SMOCZKA STANDARDOWEGO: Otwórz saszetkę i wysyp jej zawartość do czystego kieliszka. Wilgotny smoczek zanurz w proszku. Smoczek z proszkiem umieść w buzi dziecka i poczekaj ok. 30 sekund, aż proszek się rozpuści. Powtarzaj czynność do momentu, aż podasz dziecku całą porcję z saszetki.
  • W POSTACI ZAWIESINY: W przypadku dzieci, które nie korzystają ze smoczka, zawartość saszetki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać łyżeczką małymi porcjami przez około 5 minut.
  • ZA POMOCĄ ZWILŻONEJ SZPATUŁKI LUB ŁYŻECZKI: Alternatywną metodą podawania produktu jest zanurzenie zwilżonej szpatułki lub łyżeczki w proszku i podawanie produktu bezpośrednio do ust dziecka.

Entitis w pastylkach

Dla dzieci powyżej 3. roku życia
i dorosłych

Jak stosować?

Pastylkę należy ssać powoli przez ok. 5 minut aż do całkowitego rozpuszczenia. Aby zapewnić jak najdłuższy kontakt substancji aktywnej ze śluzówką gardła, pastylki nie należy rozgryzać ani połykać.

Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu.